Így utazzunk kisbabával!

2025.03.04


Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat!

Jön a tavasz, az idő egyre kellemesebb, érdemes hát elutazni vagy kirándulni egyet! Sok újdonsült szülőben azonban felmerülhet a kérdés, mire is érdemes figyelni akkor, ha kisbabával indulnánk útnak. Hoztunk pár hasznos tippet, amiket érdemes lehet megfontolni!

Bababarát úticél

Először is találjuk ki, hogy hova szeretnénk utazni. Mindenképpen mérlegeljünk: akár rokonokhoz, barátokhoz utazunk, akár szállodába vagy panzióba, legyen bababarát! A következők fontosak lehetnek a baba szempontjából: van-e az adott helyen kiságy, babafürdető, járóka, etetőszék, műanyag étkészlet? Rendelkezésre áll elegendő hely a pakoláshoz? Van lehetőség pelenkázásra, mennyire akadálymentes az adott szállás? Sokat kell lépcsőzni vagy van lift is? És természetesen a tisztaság is lényeges szempont. Természetesen ezek csak kiindulási pontok, hiszen minden szülőnek más az igénye.

A bepakolás kérdései

Nagy segítség lehet, ha összegezzük, mik azok a dolgok, amelyek nélkülözhetetlenek a babával való kiruccanáshoz, figyelembe véve a napi rutint. Arra is gondolni kell, hogy útközben nem mindenhol tudjuk beszerezni a szükséges felszerelést (pl. megfelelő pelenka, bébiétel stb.) így ezzel is érdemes számolni. Inkább mindenből legyen kicsivel több becsomagolva, hogy biztosra menjünk, és ne kelljen boltokat keresgélni, ha valamire feltétlenül szükség van. Fontos az is, hogy minden ,,kézre álljon”, vagyis az utazás közben a legszükségesebb dolgok legyenek elérhetőek. Jól jöhet egy praktikus, sokzsebes táska, illetve az sem hátrány, ha a babakocsi is alkalmas plusz tárolásra és pakolásra. A pici ruházata is legyen kényelmes, praktikus, könnyen fel- és levehető.

minidoktor cikk 2.png

Napi rutin betartása

A kicsi számára az a legfontosabb, hogy a megfelelő időben tudjon enni és aludni. Ha a megszokott rutint tudjuk számára biztosítani, akkor nagy probléma nem lehet. Ráadásul nem kell lemondania a szülőknek a szabadtéri mozgásról sem, hiszen a baba a jó levegőn, séta közben is tud aludni a babakocsiban vagy a hordozóban. Fő a rugalmasság, és hogy a saját terveink illeszkedjenek a baba napirendjéhez.

Ám ne feledjük: az utazás csemeténknek megterhelő és szokatlan lehet, így elengedhetetlen a minőségi pihenés a kicsinek és magunknak egyaránt! Az is előfordulhat, hogy az új környezet miatt a pici nem tud aludni és nyűgösködik, ilyenkor célszerű extra nyugalmat és biztonságérzetet nyújtani neki. Ha nálunk van a baba kedvenc ,,játéka” illetve altatási kelléke, azt is érdemes magunkkal vinni (pl. szundikendő, alvóka, plüssfigura, cumi stb.) Ez a megszokás érzését nyújtja a babának, és megnyugvást adhat neki.

minidoktor cikk 3.png

Egy napos kiruccanás

Ha nem szeretnénk több napra elutazni, nézzünk a környékünkön olyan helyet, ahol lehet nagy sétákat tenni babakocsival vagy hordozóval. A friss levegő és a természeti környezet nem csupán a babának, hanem nekünk is jót tesz, segít kikapcsolódni. Jó választás lehet akár egy park, kastélykert, arborétum, tanösvény. Pakoljuk be a táskánkba a szükséges babaholmikat (pl. pelenka, ha esetleg cserélni kéne; popsitörlő, popsikrém, pótruha ,,baleset” esetére stb.), vigyünk bőséges folyadékot és elemózsiát magunkkal. Ha babakocsival mennénk, járjunk utána, hogy mennyire járható az adott út, illetve van-e mosdó/pelenkázó a közelben, van-e pihenő egy esetleges piknikhez. És ne feledkezzünk meg az időjárásról sem, pl. jól jöhet az esernyő, a babakocsira pedig esővédő, napellenző, valamint fontos a réteges öltözködés is.

octenicare® regeneráló krém

octenicare® regeneráló krém

Irritált és érzékeny bőr védelmére és intenzív ápolására. Optimálisan alkalmas a sebgyógyulási folyamat kisérő kezelésére, érzékeny és irritált bőrterületek – pl. atópiás dermatitisz vagy pszoriázis – ellátására, valamint kisebb égések és leégések utókezelésére. Használható inkontinens betegek bőrének nedvességtől való védelmére.

További információ...
octenicare® regeneráló krém