2017.03.30
Főleg a nyári időszakban fordulnak elő a szabadban történő programok során a rovarcsípések.
2017.03.21
A jelenlegi egészségügyi helyzet lehetővé teszi, hogy már akár 24 óra kórházi benntartózkodás után a műtéten átesett páciens elhagyja az intézményt.
2017.03.15
A napégés bőrre gyakorolt hatása ugyanaz, mint amikor egy konyhai baleset alkalmával megégetjük magunkat: bőrpír, súlyosabb esetben hólyagok keletkeznek a bőrön. A bőr gyulladása után néhány nappal hámlási folyamat kezdődik.
2017.03.07
Minden sérülés, seb kapuja lehet a fertőzéseknek, a sérült bőrfelületen át a szervezetbe kórokozók (baktériumok, vírusok, gombák stb.) juthatnak be. Amikor a sebeket ellátjuk, az elsődleges feladatunk, hogy a kórokozók behatolását a szervezetbe, illetve a seb fertőződését megakadályozzuk.
2017.02.27
A szülés alatt keletkezett sérülésektől is függ, hogy mennyi időt vesz igénybe, mire különösebb nehézség nélkül képes a kismama ülni és mozogni.
2017.02.27
Gyors és hatékony megoldás a pelenka dermatitis kezelésére, már koraszülöttek esetén is.
2017.02.27
A köldökcsonk „létrejöttéről” szerintem egy védőnőnek sem kell semmiféle leírás. Viszont sok cikk, blog foglalkozik az ápolás lehetőségeivel.
2017.02.20
Otthonunkban leggyakrabban akut sebekkel találkozunk. Ilyenek például a horzsolt, vágott, metszett, szúrt, harapott, zúzott, roncsolt sebek.
2017.01.30
A leendő anyukákat gyakran riogatják azzal, hogy a terhesség alatt bőrükön számtalan akné jelenik majd meg.
2016.12.08
A legtöbb baleseti sérülés nem súlyos, ennek ellenére fel kell készülnünk arra, hogy komolyabb esetekben is elsősegélyt nyújthassunk. A bőrsérüléseknél nagy a fertőzés veszélye, ezért tisztában kell lennünk a fertőtlenítés és a sebkötözés szabályaival.
2016.12.08
Hámosítás szinte kockázat nélkül
A hámosítást elősegítő készítmények védőréteget képeznek a bőrön, és így azt erősebbé, ellenállóbbá teszik. Fokozzák a szövetek regenerálódását, sarjadzást elősegítő hatásuk van. Az ebbe a csoportba tartozó szerek szinte mindegyike vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, használatuk során mellékhatásról nagyon ritkán számoltak be.
2016.12.02
Kenyérszeletelés közben hirtelen elvágja ujját, majd hosszú percekig, izgatottan keresi a ragtapaszt. Vajon hol lehet? Ismerős a szituáció? Vajon milyen eszközöket érdemes otthon tartani elsősegélynyújtás céljából? Elsősegély, mi legyen a házi patikában? Szerencsére a leggyakoribb háztartási balesetek csak kisebb vágások, szúrások. Minden esetben fontos a seb fertőtlenítése, amelyre legcélszerűbb olyan szert használni, ami közvetlenül a sebbe is bekerülhet.
2016.11.28
Tudjunk meg többet bőrünk felépítéséről, működéséről és a rá gyakorolt behatások következményeiről!
2016.11.22
A hámosítást elősegítő készítmények védőréteget képeznek a bőrön, és így azt erősebbé, ellenállóbbá teszik. Fokozzák a szövetek regenerálódását, sarjadzást elősegítő hatásuk van. Az ebbe a csoportba tartozó szerek szinte mindegyike vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, használatuk során mellékhatásról nagyon ritkán számoltak be.
2016.11.16
A manikűr, a pedikűr és a műkörömépítés veszélyei a fertőzések szempontjából
Minden kezelés, beavatkozás magában foglalja a fertőzés veszélyét. Nem csak a használt eszközök által közvetített fertőzéstől kell tartanunk, de a műveletet végző keze által is fertőződhetünk. Aki végzi a manikűrt, pedikűrt, műkörömépítést, ugyanolyan veszélyben van, mint az, akin végzi.
2016.11.08
Meglepő tény, hogy 10 emberből 7 szenved a lábgombától. Elcsépelt témának tűnik, de súlyos betegségek forrása is lehet (nyirok érgyulladás, orbánc, ekcéma). Akik elhanyagolják, saját környezetüket sodorják veszélybe.
Érdemes tudnunk, hogy a meleg, nedves és sötét környezetben tenyészik, ezért rendkívül fontos a gondos lábápolás. A tünetek először a talpon és a lábujjak között jelennek meg. Kivörösödik, viszket, majd hámlás és fájdalom jelentkezik.
2016.11.02
A háztartási balesetek során a védelmet nyújtó bőr megsérülhet, s "nyitott kapuként" elősegítheti a kórokozók szervezetbe jutását. Szakszerű sebellátással megakadályozhatjuk az elfertőződést, de ehhez egyet s mást a patikából is be kell szerezni...
2016.10.20
Otthonunkban leggyakrabban akut sebekkel találkozunk. Ilyenek például a horzsolt, vágott, metszett, szúrt, harapott, zúzott, roncsolt, esetleg lőtt, sebek. Ide tartoznak a kémiai anyagok által okozott sérülések is. Ilyenek például a savas, vagy lúgos vegyszerek által okozott sebek. Valamint az égési és fagyási sérülések is.
01
Tudjuk, hogy egy műtét utáni felépülés, sebkezelés legalább annyira rajtunk múlik, mint az orvosokon.
2022.09.30
02
A sebellátás különösen nagy odafigyelést igénylő feladat. Milyen sebkezelő készítményeket használjunk a gyermekágyi időszakban?
2019.12.20
03
Sebről akkor beszélünk, amikor a test kültakarójának folytonossága megszakad, valamilyen külső, mechanikai hatásra.
2021.11.26
04
Ezeket a dolgokat legtöbben otthon felejtenék. Cikkünkből kiderül, mire érdemes figyelni!
2022.09.16
05
A hüvelyben előforduló bakteriális vagy gombás fertőzések esetén kényelmes megoldást nyújthat az octenisept® hüvelyi applikátor!
2023.01.06