Tanácsok

Legutóbbi cikkeink

A fogváltás lehetséges problémái

2017.10.10


A tejfogak hullajtásával kevésszer jár csak fájdalom és szinte alig vérzik. Sok esetben a gyermekek saját maguknak is ki tudják lökni a nyelvükkel, de az is előfordul, hogy étkezés közben esik ki.

Fogváltás

2017.09.13


A fogváltás folyamata igencsak hosszan zajlik. Körülbelül 5-6 évesen kezdődik és 13 éves korig tart.

Játszóház a fertőzések központja?

2017.09.06


Szinte minden kisgyerek egyik legkedveltebb helye a játszóház. Seretnek oda járni, és a szocializálódásukra is kiváló hely tud lenni, hogy megtanuljanak a saját korcsoportjukkal szórakozni, és játszani.

Terhesség és a fogínygyulladás kezelése

2017.08.28


A várandósság alatt az anyuka hormonrendszere teljesen felborul, és ez a jelenség komoly változásokat okoz a szájban is.

Járni kezd a baba

2017.08.22


Minden anyuka életében eljön az a nap, amikor rádöbben milyen gyorsan fejlődik gyermeke. Az első nagy megdöbbenés, amikor a gyerek megteszi az első lépéseit.

Terhesség és sportolás

2017.08.16


A várandós nők többsége tartózkodik a sportoktól a terhesség ideje alatt. Bizonyos veszélyes sportokat, valóban ajánlott elkerülni, mint például a versenysportokat, küzdősportokat, mert ezek valóban megterhelők tudnak lenni, és sérüléseket okozhatnak a kismamán és a magzaton is egyaránt.

Piercing kisokos

2017.07.03


Terhesség alatt semmiképp sem tanácsos új piercing betétele, de az orvosok, a meglévők mielőbbi eltávolítását is ajánlják, mert az idegen test miatti gyulladás, valamint az allergiás reakciók esélye nagyobb.

Miket vihetünk a gépre?

2017.07.03


Már javában zajlik a nyaraló szezon, ezért nem árt, ha tájékozódunk kicsit a repülőgépekre felvihető kézipoggyász szabályokról.

Milyen veszélyekre figyeljünk nyáron?

2017.06.27


A nyári hónapok mindenki számára meghozzák a nyaralásokat, kirándulásokat, vagy csak egy délutáni fröccsözést a barátokkal, úgyhogy nem árt tisztában lenni a veszélyekkel, amiket a hőség vagy a napsugárzás okoz.

Repülős utazási kisokos terhes nőknek és kisbabával utazóknak

2017.06.21


Terhes nőknek:
Indulás előtt mindenképp keresse fel orvosát és konzultáljon vele. Készíttessen egy igazolást a légitársaság részére, hogy repülésre alkalmas.

Mi legyen a testékszer (piercing) sorsa terhesség idején?

2017.06.18


Terhesség alatt semmiképp sem tanácsos új piercing betétele, de az orvosok, a meglévők mielőbbi eltávolítását is ajánlják, mert az idegen test miatti gyulladás, valamint az allergiás reakciók esélye nagyobb.

Vízparti nyaralás kisokos

2017.06.15


Ha nyár, akkor vízparti nyaralás. Íme, pár jó tanács kicsiknek és nagyoknak, hogyan legyen biztonságos a kikapcsolódás.

Gombás elváltozás cukorbetegségben

2017.06.08


Sok embert érint a lábgomba. Elcsépelt témának tűnik, de súlyos szövődmények forrása is lehet, és akik elhanyagolják, nemcsak saját környezetüket sodorják veszélybe, hanem cukorbetegség esetén súlyosabb következményekkel is szembesülhetnek.

Az MRSA elleni küzdelem

2017.05.17


Az egyik legrégebbi multirezisztens kórokozó a Methicillin-Rezisztens Staphylococcus Aureus, vagy ahogyan a rövidített nevén ismerhetjük az MRSA.

A multirezisztens kórokozókról

2017.05.10


Az egész világon hatalmas kihívást jelentenek az egészségügy és a betegek számára az úgynevezett multirezisztens kórokozók, vagy ahogyan a köznyelvben hívják őket a „szuperbaktériumok”.

Diabeteszes láb szindrómában szenvedőknek

2017.04.06


A diabeteses láb szindróma a cukorbetegeket érintő egyik legsúlyosabb szövődmény lehet abban az esetben, ha a beteg nem figyel időben a figyelmeztető jelekre, illetve elváltozás esetén nem kér időben segítséget.

Rovarcsípés

2017.03.30


Főleg a nyári időszakban fordulnak elő a szabadban történő programok során a rovarcsípések.

Sebgyógyulás segítése műtét után

2017.03.21


A jelenlegi egészségügyi helyzet lehetővé teszi, hogy már akár 24 óra kórházi benntartózkodás után a műtéten átesett páciens elhagyja az intézményt.

A napégésről

2017.03.15


A napégés bőrre gyakorolt hatása ugyanaz, mint amikor egy konyhai baleset alkalmával megégetjük magunkat: bőrpír, súlyosabb esetben hólyagok keletkeznek a bőrön. A bőr gyulladása után néhány nappal hámlási folyamat kezdődik.

A fertőtlenítésről

2017.03.07


Minden sérülés, seb kapuja lehet a fertőzéseknek, a sérült bőrfelületen át a szervezetbe kórokozók (baktériumok, vírusok, gombák stb.) juthatnak be. Amikor a sebeket ellátjuk, az elsődleges feladatunk, hogy a kórokozók behatolását a szervezetbe, illetve a seb fertőződését megakadályozzuk.

TOP 5!

01

Minden, ami műtét után könnyebbé teszi a felépülést

Tudjuk, hogy egy műtét utáni felépülés, sebkezelés legalább annyira rajtunk múlik, mint az orvosokon.

2022.09.30

02

Sebkezelés a szülés után - Babának és Mamának

A sebellátás különösen nagy odafigyelést igénylő feladat. Milyen sebkezelő készítményeket használjunk a gyermekágyi időszakban?

 

2019.12.20

03

Így lesz sokáig szép a tetoválás!

Legyen akár színes, fekete-fehér, kicsi vagy nagy, a tetoválás felvarrása után fontos a megfelelő utókezelés!

2023.03.10

04

Mindent a hidegallergiáról

Sokan, amikor meghallják a hidegallergia szót, a kézfejen lévő száraz, kirepedezett bőr jut eszükbe. Azonban ez a jelenség egy jóval veszélyesebb és kellemetlenebb tünetegyüttes, amit nem szabad a szőnyeg alá seperni.

2022.01.24

05

Hüvelyi applikátor – hatékony megoldás hüvelyi fertőzés ellen!

A hüvelyben előforduló bakteriális vagy gombás fertőzések esetén kényelmes megoldást nyújthat az octenisept® hüvelyi applikátor!

2023.01.06